Pokládka zámkové dlažby | Zámková dlažba

Betonové obrubníky

hordes

Jak jsme si popsali rovněž v sekci o chodníkových obrubnících, každá zpevněná plocha vyžaduje nějaké funkční zakončení, kterým jsou obrubníky, a jejich osazení je potom pokládka obrubníků. Zde si navíc povíme konkrétně o betonových obrubnících (o zahradních obrubnících pojednává samostatná podstránka). Obrubník kombinuje, jako ostatně celá pokládka zámkové dlažby, estetickou i praktickou funkci a jsou na něj kladeny značné nároky, jež ovšem betonový obrubník dovede velmi dobře splnit.

Pokládka zámkové dlažby

Mezi hlavní výhody betonového obrubníku patří jeho pevnost vyplývající z použití vibrolisovaného betonu. Takové betonové obrubníky jsou díky použitému materiálu velmi stabilní, pevné, bezúdržbové a odolávají povětrnostním i mechanickým vlivům od horka přes silné mrazy až po nárazy přejíždějících vozidel. Pokládka obrubníků musí vždy brát v potaz očekávané zatížení obrubníků dané způsobem využití dotyčné plochy i ploch okolních. Proto například chodník vedle městské ulice musí mít obrubník uzpůsobený nikoli pouze pro ohraničení chodníku, ale více spíše pro ohraničení ulice, protože parkující řidič mnohdy najede automobilem na chodník, i když tomu tak třeba ani správně v daném místě nemá být. Proto musí kvalitní pokládka obrubníků myslet na vše a proto se jí v naší firmě zabývají pouze zkušení profesionálové, kteří Vám vždy dovedou poradit a potom odvedou tu nejlepší práci, aby betonový obrubník dlouho a dobře sloužil.

Stejně jako samotná pokládka zámkové dlažby i pokládka obrubníků nabízí co do použitých dílců značnou variabilitu. I zde si tedy můžete vybrat z různých barevných provedení, aby výsledek nejen skvěle fungoval a odpovídal provozním potřebám, ale aby celek též esteticky vyhovoval a vytvářel homogenní povrch.

Obraťte se na nás a popíšeme Vám všechny možnosti, jež pokládka obrubníků a betonové obrubníky nabízí a jistě nebudete zklamáni, rozhodnete-li se využít služeb naší firmy stejně jako bezpočet našich předchozích klientů.

zavřít